Najlepsze marki kijów hokejowychIstnieje wiele różnych marek kijów do hokeja, a także wiele różnych materiałów i technologii, z których są wykonane. To może sprawić, że wybór odpowiedniego dla Ciebie będzie trudny, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w grze. Jeśli jesteś nowy w hokeju na trawie lub chcesz unowocześnić swój obecny sprzęt, wybór odpowiedniej marki i typu kijów może być trudny. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć niektóre z zalet i wad każdego typu kija, aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji przy zakupie własnego zestawu.

Co to jest kij do hokeja na trawie?

Kij do hokeja na trawie jest najważniejszym elementem wyposażenia, którego będziesz używać podczas gry. Kij jest używany do uderzania piłki po boisku, podawania do kolegów z drużyny i strzelania na bramkę, więc chcesz się upewnić, że masz wysokiej jakości kij, który odpowiada Twoim potrzebom.

Kij składa się z trzech części - łopatki, główki i uchwytu. Ostrze to płaska część kija, która służy do uderzenia piłki. Główka to miejsce, gdzie piłka trafi, gdy podasz ją do kolegi z drużyny, a rękojeść to miejsce, gdzie kładziesz ręce, aby kontrolować kij. Kije do hokeja na trawie wykonane są z trzech materiałów: drewna, kompozytu i włókna węglowego. Rodzaj materiału użytego do produkcji kija może wpłynąć na jego ogólną budowę i wpływ na Twoją grę.

Kompozytowe kije do hokeja na trawie

Kompozytowe kije do hokeja są wykonane z połączenia drewna i zaawansowanych materiałów takich jak włókno węglowe, Kevlar, grafit i włókno szklane. Wszystkie te materiały są splecione razem, aby stworzyć kij, który jest zarówno lekki jak i mocny. Wytrzymałość tych kijów jest szczególnie przydatna dla zaawansowanych graczy, którzy używają twardych strzałów, ponieważ te kije mogą wytrzymać stres związany z potężnym strzałem. Kije kompozytowe są również bardziej spójne niż drewniane, co oznacza, że nie rozszerzają się i nie kurczą, gdy są mokre, jak to ma miejsce w przypadku kijów drewnianych, co również czyni je dobrym wyborem dla zaawansowanych graczy. Jednakże, kije kompozytowe są generalnie droższe niż drewniane. Dodatkowo, nie są tak trwałe jak drewniane kije i będą wymagały częstszej wymiany.

Czy drewniane kije hokejowe są dobre?

Drewniane kije są najbardziej tradycyjnym rodzajem kijów do hokeja na trawie i są zazwyczaj wykonane z drewna wierzbowego lub jesionowego. Chociaż ich modność spadła w ostatnich latach, kije te są nadal używane przez wielu graczy. Ich trwałość może sprawić, że są dobrym wyborem dla nowych graczy i przypadkowych graczy, którzy grają rzadziej. Jednak nie są one tak spójne, ani tak lekkie i mocne jak kije kompozytowe, co oznacza, że nie są tak odpowiednie dla zaawansowanych graczy. Ponadto, drewniane kije są mniej trwałe niż kompozytowe. Jeśli jesteś zaawansowanym graczem, który używa twardych strzałów, drewniane kije prawdopodobnie szybko się złamią lub odpryskują przy dłuższym użytkowaniu.

Karbonowe kije do hokeja

Kije hokejowe z włókna węglowego są wykonane w całości z tkanych materiałów z włókna węglowego. Ich wytrzymałość, lekkość i wysoka trwałość sprawiają, że są one bardzo odpowiednie dla zaawansowanych graczy. Ten typ kija jest zazwyczaj droższy od innych typów kijów do hokeja na trawie, ale będzie służył znacznie dłużej i będzie bardziej wytrzymały. Kije z włókna węglowego są dobrym wyborem dla zaawansowanych graczy, którzy używają twardego strzału, ponieważ mogą wytrzymać ten rodzaj uderzenia lepiej niż inne rodzaje kijów. Włókno węglowe jest również dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz kija, który jest bardzo lekki, ponieważ jest to jeden z najlżejszych materiałów powszechnie stosowanych w kijach do hokeja na trawie.

Aluminiowe kije do hokeja na trawie

Kije do hokeja na trawie wykonane z aluminium są najmniej kosztownym rodzajem kija. Jednak ze względu na wysoki koszt aluminium, jakość tych kijów jest zazwyczaj dużo niższa w porównaniu do innych typów. Aluminium jest bardzo miękkim i lekkim metalem, co oznacza, że kije do hokeja wykonane z aluminium są również miękkie i lekkie. Ten typ kijów jest odpowiedni dla casualowych graczy, którzy grają rzadziej, ale potrzebują taniego kija. Aluminium to także odpowiedni wybór dla młodszych graczy, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że pęknie przy uderzeniu przez kogoś innego.

Kije do hokeja na trawie wypełnione pianką

Wypełnione pianką kije do hokeja są stosunkowo nowym typem kija. Są one wykonane z jednego kawałka pianki, a następnie kij jest laminowany, aby nadać mu solidny wygląd. Kije wypełnione pianką są zazwyczaj miękkie i lekkie, co czyni je odpowiednimi zarówno dla nowych jak i zwykłych graczy. Nie są one jednak tak spójne jak inne rodzaje kijów, co oznacza, że jakość i konsystencja każdego kija jest różna.

Najlepsze marki kijów do hokeja na trawie będą zależały od tego, czego szukasz od swojego kija. Jeśli jesteś nowy w grze, możesz rozważyć kij z drewna lub wypełniony pianką jako punkt wyjścia. Jeśli jesteś zaawansowanym graczem, to kij z włókna węglowego może być dla Ciebie najlepszą opcją.