Pięć niezbędnych akcesoriów kajakowych dla początkującychJeśli ostatnio wybrałeś sport, jakim jest kajakarstwo, to prawdopodobnie rozumiesz, jak wiele jest w tym zabawy. Jest to świetny sposób, aby uzyskać trochę ćwiczeń i zobaczyć świat z unikalnej perspektywy. Jednak oznacza to również, że istnieją pewne rzeczy, które trzeba pomóc zoptymalizować swoje doświadczenie i zapewnić, że jesteś bezpieczny podczas gry. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się pięciu najlepszym akcesoriom dla początkujących, którzy kochają kajakarstwo. Te akcesoria obejmują od olejków eterycznych, które mogą sprawić, że twoja łódź nie będzie pachniała jak stara skarpeta gimnastyczna, do kamizelek ratunkowych, które zapewnią ci bezpieczeństwo, jeśli coś pójdzie nie tak. Więc bez dalszych ceregieli, przyjrzyjmy się tym akcesoriom bardziej szczegółowo...

PFD, jest ważnym elementem wyposażenia bezpieczeństwa

PFD zapewni ci bezpieczeństwo, jeśli wypadniesz z kajaka lub zostaniesz uderzony przez falę i wylądujesz w wodzie. Są one zaprojektowane tak, aby utrzymać głowę nad wodą i mają kieszenie, które mogą pomieścić gwizdek, urządzenie sygnalizacyjne i nóż survivalowy. Osoby, które pływają kajakiem w zimne dni powinny nosić PFD z wbudowaną ochroną termiczną. Istnieją również dziecięce PFD, które powinno nosić każde dziecko pływające kajakiem. Jeśli wybierasz się na kajaki w grupie, upewnij się, że każdy ma PFD odpowiednie do warunków. Urządzenia PFD służą nie tylko bezpieczeństwu.

Można je również wykorzystać do przechowywania ważnych przedmiotów, takich jak klucze i portfele. ## # Butelka ze spryskiwaczem pomoże ci zachować świeżość Możesz chcieć zabrać ze sobą butelkę z aerozolem, kiedy idziesz na kajak. Butelki ze sprayem są świetne z kilku różnych powodów. Po pierwsze, są świetne dla utrzymania łodzi suchej. Każdy kajakarz, który wypłynął w czasie deszczu lub w gorący dzień wie, że jego łódź może być bardzo mokra. Jeśli masz cenne przedmioty w swojej łodzi, będą one chronione przed wodą, jeśli spryskasz łódź butelką z rozpylaczem przed wyjściem.

Możesz również użyć butelki ze spryskiwaczem, aby utrzymać łódź ładnie pachnącą. Kajakarstwo może być bardzo spoconym zajęciem, a zapach z łodzi może być bardzo zły. Spryskanie łodzi mieszanką wody i olejków eterycznych może pomóc zredukować zapachy i sprawić, że łódź będzie ładnie pachnieć. Jest to świetny dodatek dla początkujących, którzy chcą mieć pewność, że ich łódź pozostanie ładna i czysta.

Plecak to świetny sposób na trzymanie swoich niezbędnych rzeczy pod ręką

Jeśli wybierasz się na kajaki po raz pierwszy, prawdopodobnie nie chcesz brać ze sobą ogromnej torby. Ważne jest jednak, abyś zabrał ze sobą kilka niezbędnych rzeczy przez cały czas. Obejmuje to rzeczy takie jak apteczka, gwizdek, nóż, telefon komórkowy i być może przekąska. Świetnym sposobem na utrzymanie tych wszystkich przedmiotów w porządku jest użycie plecaka. Plecaki są świetne, ponieważ są lekkie, łatwe do przenoszenia i mają dużo miejsca do przechowywania. Możesz umieścić wszystkie swoje niezbędne rzeczy w plecaku, a on pozostanie ładny i zorganizowany. Plecak jest również dobrym wyborem, jeśli masz ze sobą wiele innych rzeczy, jak również. Możesz go użyć do przechowywania butelki z wodą, okularów przeciwsłonecznych, kremu przeciwsłonecznego, a nawet zmiany ubrania.

Zawsze powinieneś mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy jest niezbędnym wyposażeniem kajaka. Nawet jeśli po prostu wychodzisz na szybkie wiosło, ważne jest, aby być przygotowanym w przypadku nagłego wypadku. Najlepiej jest unikać urazów w pierwszej kolejności, ale jeśli w końcu zostaniesz ranny, posiadanie apteczki pod ręką może być różnicą między pozostaniem z wody a pójściem do szpitala. Jakie przedmioty powinny znajdować się w apteczce? Zawsze powinieneś mieć bandaż i chusteczki antyseptyczne. Powinieneś również zawrzeć rolkę gazy, taśmę medyczną i nóż survivalowy. Oprócz środków medycznych, w apteczce powinieneś trzymać także ładowarkę do telefonu i telefon. Apteczka to świetny sposób, aby pozostać przygotowanym i być bezpiecznym na wodzie.

Nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym!

Kajakarstwo jest wspaniałym sportem, ale może być również bardzo szorstkie dla skóry. Słońce może być bardzo silne na wodzie, a jeśli nie nałożysz kremu z filtrem, narażasz się na ryzyko uszkodzenia skóry. Uszkodzenia skóry mogą prowadzić do długotrwałych problemów, takich jak zmarszczki i plamy słoneczne. Powinieneś zawsze nakładać krem z filtrem przed wyjściem na kajaki, nawet jeśli prognoza nie mówi, że będzie słonecznie. Spray z filtrem przeciwsłonecznym to świetna opcja dla kajakarzy. Są one lekkie i nie pozostawiają uczucia tłustości, jak niektóre inne filtry przeciwsłoneczne. Spray z filtrem przeciwsłonecznym ochroni Twoją skórę przed poparzeniem i sprawi, że będzie ona wyglądać młodo i zdrowo.

Ostatecznie, kajakarstwo jest zabawnym sportem, a te akcesoria pomogą ci w pełni wykorzystać to. Jeśli jesteś nowy w kajakarstwie, możesz rozważyć zakup butelki z aerozolem, plecaka i sprayu z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli jednak pływasz już od jakiegoś czasu, możesz zainwestować w PFD, gwizdek i apteczkę pierwszej pomocy. Niezależnie od tego, jakie akcesoria wybierzesz, pamiętaj o tym, aby mieć na uwadze bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i osób znajdujących się w pobliżu. Dzięki temu będziesz się świetnie bawić, pozostając jednocześnie bezpiecznym!