Wioślarstwo sportowe: Najnowszy trend treningowy, aby się wypocićWiosłowanie w hali to mało wymagający trening cardio o wysokiej intensywności, który jest łatwy dla stawów. Ponieważ pracuje tak wiele mięśni jednocześnie, wiosłowanie jest fantastycznym sposobem na szybkie spalanie kalorii. Wioślarstwo sprawia, że doskonałe cross-trening aktywności dla prawie każdego innego sportu. W rzeczywistości, wiele zespołów zawodowych i kolegialnych dodały wioślarstwo halowe do swoich programów siłowych i kondycyjnych, ponieważ tak wiele ciała pracuje w jednym ćwiczeniu. Pozwala to również sportowcom uzyskać świetny trening bez dodatkowego obciążania ciała w czasie regeneracji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej popularnej aktywności cardio o niskim wpływie, a także kilka pomysłów na włączenie wiosłowania do własnego programu treningowego.

Dlaczego wiosłowanie jest tak wspaniałym treningiem?

Wiosłowanie jest ćwiczeniem całego ciała, które wymaga od ciebie użycia dużych grup mięśniowych do wytworzenia siły i mocy. Badania wykazały, że wiosłowanie w hali jest lepszym ćwiczeniem ogólnokondycyjnym niż bieganie i jazda na rowerze, ponieważ wiosłowanie angażuje większą część ciała. Jest to niezwykle wydajne ćwiczenie kardio, które spala dużo kalorii, ale nie powoduje nadmiernego zużycia stawów i mięśni.

Wioślarstwo to także aktywność o niskim wpływie, która jest łatwa dla stawów. Jest to świetna aktywność dla ludzi, którzy chcą schudnąć, ale którzy również muszą utrzymać swoje zdrowie i uniknąć stresu dla stawów, jak ludzie z złym kolanem lub innych form bólu stawów. Wioślarstwo ma również bardzo niski wskaźnik urazów, co czyni go doskonałym sposobem na utrzymanie formy, nawet jeśli twoje stawy są wrażliwe lub łatwo ulegają kontuzjom. Korzyści z wiosłowania

 • Wytrzymałość - Wioślarstwo to doskonały sport wytrzymałościowy z niskim ryzykiem kontuzji. Wioślarze są mało efektowne i zapewniają płynny, spójny trening.
 • Utrata wagi - Połączenie treningu cardio o wysokiej intensywności z niskokaloryczną dietą pomoże Ci szybko schudnąć.
 • Siła rdzenia - Wiosłowanie pracuje mięśnie rdzenia, ponieważ stabilizujesz i kontrolujesz ruch maszyny.
 • Siła dolnej części ciała - Podczas gdy wiosłowanie przede wszystkim pracuje nad górną częścią ciała, pracuje również nad dolną częścią ciała poprzez stabilizację ciała na maszynie.
 • Ogólny stan zdrowia - Wiosłowanie jest ćwiczeniem o niskim wpływie na stawy. To świetny sposób na utrzymanie formy, jeśli masz chore kolana lub inne problemy ze stawami.

Jak używać wioślarstwa dla kondycji i utraty wagi

 • Wiosłowanie zapewnia świetny trening całego ciała, który szybko spala kalorie i tłuszcz. Możesz zmieniać intensywność swoich treningów, zmieniając ustawienie oporu lub rodzaj pociągnięcia.
 • Wioślarstwo jest również świetną aktywnością w pomieszczeniach podczas zimnej i niesprzyjającej pogody.
 • Wiosłowanie na 2000 metrów jest odpowiednikiem około 15 minut ciągłego biegu. To około 8 kalorii na minutę spalania, co oznacza, że możesz szybko spalić dużo kalorii.
 • Jeśli Twoim celem fitness jest przede wszystkim utrata wagi, będziesz chciał wiosłować z wysoką intensywnością, aby zmaksymalizować spalanie kalorii.
 • Aby zmaksymalizować utratę tłuszczu, należy wiosłować przez około 40 minut na raz, z około 10 minut aktywnego odpoczynku między okresami.

Jak wykorzystać wioślarstwo do kondycji sportowej

 • Wiosłowanie jest doskonałym treningiem dla prawie każdego innego sportu, w tym tenisa, koszykówki, baseballu, golfa, piłki nożnej i innych.
 • Ponieważ jest to ćwiczenie o niskim wpływie, wiosłowanie jest łatwym sposobem na trening krzyżowy bez dodatkowego obciążania stawów lub więzadeł.
 • Wioślarstwo jest doskonałym ćwiczeniem rozgrzewającym i ochładzającym dla każdego sportu. Wiosłowanie z niską intensywnością rozgrzewa mięśnie, nie powodując ryzyka kontuzji.
 • Wioślarstwo jako ćwiczenie kondycyjne wymaga od Ciebie zwiększania częstotliwości uderzeń i zwiększania oporu. Celem jest zwiększenie tętna, ale nie do punktu wyczerpania.

Jak używać wioślarstwa do budowania wytrzymałości i siły

Wiosłowanie to doskonałe ćwiczenie o niskiej intensywności do budowania wytrzymałości. Wiosłowanie przez długie okresy czasu zwiększy twoją wytrzymałość i zdolność do utrzymania długoterminowej rutyny ćwiczeń. Wiosłowanie jest również doskonałym dodatkiem do treningu siłowego. Możesz dodać je jako ćwiczenie na ochłodę, aby pomóc rozciągnąć mięśnie po treningu. Wioślarstwo jest także świetnym ćwiczeniem poprzedzającym wyczerpujący trening siłowy całego ciała. Na przykład, możesz wykonać 10 minut wiosłowania o niskiej intensywności, a następnie 10 minut odpoczynku i 10 minut ćwiczeń siłowych całego ciała przed schłodzeniem z kolejnymi 10 minutami wiosłowania.

Wiosłowanie to sport dla całego ciała, który może być używany do budowania wytrzymałości, siły i kondycji specyficznej dla danego sportu. Jest to mało wymagający trening cardio o wysokiej intensywności, który szybko spala kalorie. Wioślarstwo jest doskonałym treningiem dla prawie każdego innego sportu, a także stanowi świetny dodatek do każdego treningu siłowego. Jeśli szukasz nowego sposobu, aby uzyskać kondycję, lub jesteś gotowy, aby zwiększyć swoją grę fitness, rozważ wypróbowanie maszyny wioślarskiej. Jest to świetne ćwiczenie dla wszystkich poziomów sprawności, i jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i typów ciała.